AGRO-FERT 100 PLUS
AGRO-FERT 400 PLUS
Amiad gödselinjektor
Dorot pilotventil 29-100
DREAM
Eutech 10 pH-fickmätare
Eutech 11 Lt-fickmätare
Eutech 35 pH/Lt-fickmätare
Hudsonventil 
Irritrol 550R-SC
Irritrol Junior DC
Irritrol Kwik Dial
Irritrol KwikDial fjärrkontroll
Irritrol magnetventil R25
Irritrol regnkännare RS1000-I
Irritrol Tap Timer 
Irritrol Total Control
MixRite TF-2,5
MixRite TF-5
MixRite TF-10
MULTI-FERT
MP Rotator
Nelson 7510-ADV
Perrot regntåg
Robust Lt-mätare
Tryckregulator för Aquanet magnetventil
Tryckregulator ms "143"
WATERMARK jordfuktighetsmätare
XS pH7, COND7, ledningstal, XS PC7 kombi
XS 5 fickmätare

 

Monteringstips

Adaptor med hulling
Bajonett hona
Droppslangsände
Magnetventil  - automatik
+GF+ plaströrskopplingar
Anslutning av droppslang till nedgrävd matarledning
Anslutning med packning
Förmonterad droppbevattning
Meital-kopplingar
Montering av slangkoppling på flatrullad slang
Plassim plaströrskopplingar 16-75 mm
Plassim plastsrörkopplingar 90-110 mm

 

Principskisser

Automatisk etableringsbevattning
Frostskyddsbevattning
Gräsmattebevattning MP Rotator
Näringsbevattning till fruktodling
Näringsbevattning till odling på list
Näringsbevattning till odling på list utan elektricitet
Näringsbevattning til substratodling
Trådlös näringsbevattning

 

Aquadrip-Nytt

Aquadrip-Nytt Sommaren 2019
Aquadrip-nytt Våren 2019

 

Vattenrening

Produktblad

Spectrum filterpåse EKO
Spectrum filterpåse Premium
Spectrum patronfilterhus, PP
Spectrum patronfilterhus, syrafast stål
Amiad manuella plastfilter
Amiad manuella stålfilter
Amiad TAF
Amiad SAF
Amiad EBS
Amiad ABF
STF FMA 1000E 
STF FMA 2000
STF FMA 5000 
STF FMA 6000
STF FMA 9000
Filtomat M100 
Filtomat M300
 Filtomat Trådfilter AMF
MT Trådfilter 

 

Bruksanvisningar

Amiad Tagline R20
Amiad Tagline R40
Amiad Tagline R50
Amiad stamlösningsfilter R20
Amiad manuella plastfilter R20-R40
Amiad manuella stålfilter R50
Amiad manuella stålfilter R50, DN80, DN100

 

Reservdelslistor

Amiad manuella plastfilter R20
Amiad manuella plastfilter R25 Super
Amiad manuella plastfilter R40 Super
Amiad manuella plastfilter R50 T
Amiad manuella plastfilter R50 T Super
Amiad manuella plastfilter R80 T/DN80 TL
Amiad manuella stålfilter R50
Amiad manuella stålfilter DN80
Amiad manuella stålfilter DN100
Amiad manuella stålfilter DN100 L
Amiad manuella stålfilter DN100 Super
Amiad manuella stålfilter DN150 Compact
Amiad manuella stålfilter DN150 Super In-line
Amiad manuella stålfilter DN150 Super Modular
Amiad manuella stålfilter DN200 In-line
Amiad manuella stålfilter DN200 Modular
Amiad TAF-500
Amiad TAF-750
Amiad SAF-1500
Amiad SAF-3000
Amiad SAF-4500
Amiad SAF-6000
Amiad EBS 10000
Amiad ABF-6000
Amiad ABF-10000
Filtomat M100-750
Filtomat M100-1500
Filtomat M100-4500
Filtomat M100-6800
Filtomat M300-400/750
Filtomat M300-1500
Filtomat M300-3000
Filtomat M300-4100
Filtomat M300-4600
Filtomat M300-6100
Filtomat M300-7000